Filtruoti pagal

SERVIZAI

Europoje porcelianą pradėjo gaminti XVII a. Pagrindiniai porceliano išradėjai yra kinai ir japonai. Pavadinimas „porcelianas“ kilęs iš jūros kriauklės porcella. Šios kriauklės vidus blizga nuo perlamutro. Porcelianas yra baltas, peršviečiamas, nelaidus vandeniui, laikomas vienas vertingiausių keramikos rūšių. Porceliano indai gali būti dekoruoti arba balti. Štai Čekijoje G.Benedikt gamykloje pagaminti pietų servizai yra dekoruoti mėlynos spalvos karališku kobaltu, pakraščiai puošti aukso spalvos arba platinos ornamentais. Šiuos rinkinius sudaro vaza sriubai, lėkštės šaltiems ir karštiems patiekalams bei lėkštės sriubai. Kavos rinkiniai gali būti komplektuojami 4-iems 6-iems ir 12-kai asmenų.

Servizų tipai

Pietų servizas. Jį sudaro to paties dekoro lėkščių rinkinys, t.y.lėkštė sriubai, karštam patiekalui, užkandžiams ir desertinė lėkštutė. Jie gali būti 6-iems asmenims, 12-kai asmenų. Lėkštės skiriasi savo forma, atitinkamai, kokį maistą dėsime. Sriubai skirtos lėkštės gilios, kad valgant sriuba nesilaistytų. Karštam antram patiekalui naudojamos didesnio skersmens lėkštės, kuriose sutilptų ir daržovės ir mėsa ir pan. Užkandžiam skirtos lėkštutės nėra didelės, skersmuo apie 19 cm. Mažiausios lėkštutės skirtos desertui. Pietaudami dažniausiai valgome sriubą, tad pietų servizas be puodo sriubai neįsivaizduojamas. Antram patiekaui skirtą padažą galime supilti į indelį, skirtą padažui.

Kavos servizą sudaro puodeliai su lėkštutėmis, kavinukas, cukrinė. Puodeliai skirti kavai yra mažesnės talpos, atitinkamo dydžio lėkštutė, skirta padėti po puodeliu.Visi šie indai yra vienodo dekoro. Kavinukas kavai aukštesnis, kad kava ilgiau išliktų karšta.

Arbatos servizą sudaro puodeliai su lėkštutėmis, arbatinukas, cukrinė. Arbatai skirti puodeliai savo forma skiriasi nuo kavai skirtų puodelių. Jie platėja į viršų, kad atsiskleistų arbatos aromatas. Kaip ir kiti rinkiniai, pastarieji gali būti skirti skirtingam žmonių skaičiui. Populiariausi 6-iems asmenims.

Lėkščių rinkiniai - tai vienodo dekoro įvairių dydžių lėkštės. Jei norime, kad stalas atrodytų nepriekaištingai - visada rinksimės lėkščių rinkinius. Jie būna įvairių formų ir dekorų. Populiariausi būna pagaminti iš porceliano. Jie visada puošnūs, dekorai šviesių spalvų, kas sukuria šventinę nuotaiką.

Kaip išsirinkti pietų ar kavos servizą?

Visada iškyla klausimas, kur įsigyti geriausią rinkinuką? Bohemia parduotuvėse galima rasti čekiško porceliano su įvairiais dekorais. Akcijų metu juos galima įsigyti pigiau. Renkantis gaminį,  reikia atsakyti sau į klausimą, kokiomis progomis jis bus naudojamas. Jei kasdieniniame naudojime - tuomet rinkitės pagal savo šeimos narių skaičių, jei šventiniam stalui - rekomenduojame įsigyti didesnį, arba papildomai komplektuotis to paties dekoro lėkštes. Įsigyjant bohemia servizus daugumoje atvejų galima įsigyti papildomai lėkštę ar puodelius su lėkštutėmis.

Ar galima porceliano servizus plauti indaplovėje?

Jei norime kuo ilgiau džiaugtis savo mėgstamais indais, reikia jais pasirūpinti: plaunant negalima naudoti aštrių šluosčių, kurios gali subraižyti paviršių. Plauname šiltu vandeniu, sausai išluostome. Jei indų dekoras paviršinis, o ne po glazūra, tuomet galima plauti tik rankomis. Visuomet apie tai paklauskite pardavėjo. Nedekoruotus indus galima plauti indaplovėse.

Rasta 10 prekės(-ių).

Rodoma 1-10 iš 10 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai

998,00 EUR

Porcelianinis pietų rinkinys 6asm. Sonata

Nemokamas pristatymas

Esame gamintojo  BENEDIKT, Čekija atstovas Lietuvoje. Greitas pristatymas. 

Pietų servizas,25 dalių.

Medžiaga: porcelianas; glazūruotas.

Dekoruotas  rankų darbo  aukso piešiniu,baltos spalvos.

Kolekcija: "Sonata ", 2517.

Gamykla LEANDER, Čekija 

195,00 EUR

Benedikt porceliano arbatos servizas, 6asm, 17d,"Bellevue Home", X9149

Nemokamas pristatymas

Esame gamintojo  BENEDIKT, Čekija atstovas Lietuvoje. Greitas pristatymas. 

Medžiaga: porcelianas;

Spalva balta, kraštelis dekoruotas aukso juostele, glazūruotas;

Rinkinio sudėtis:

Puodeliai, talpa 220 ml. - 6 vnt; 

Lėkštutė po puodeliu, skersmuo 16 cm - 6 vnt.;

Arbatinukas - 1vnt;

Cukrinė - 1 vnt;

Indelis grietinėlei - 1 vnt.;

Rekomenduojama plauti rankomis.

Kolekcija: "Bellevue Home", X9149.

365,00 EUR

Benedikt porceliano arbatos servizas, 6asm, 17d,"Madona",Y3587/396

Nemokamas pristatymas

Esame gamintojo  BENEDIKT, Čekija atstovas Lietuvoje. Greitas pristatymas. 

Pagaminta iš porceliano;

Spalva balta, dekoruota MADONA piešiniu, kraštelis su aukso  juostele; glazūruotas;

Rinkinio sudėtis:

Puodeliai, talpa 250ml -6 vnt; 

Lėkštutė po puodeliu , skersmuo 15 cm -6 vnt;

Arbatinukas, 1vnt;

Cukrinė  1 vnt;

Indelis grietinėlei 1 vnt;

Kolekcija:"VERONA", Y3587

Theme Options

Theme color
Background Image body: