Filtruoti pagal

Kavamalės

Kavamalė- prietaisas, kuris tarnauja  daugelį metų. Jos būna dviejų rūšių: girninės ir su malūnėliu. Pastaroji vertinama prasčiau, kadangi ji neleidžia pasirinkti pupelių malimo rupumo. O girninė leidžia pasirinkti norimą kavos pupelių malimo rupumą. Smulkiai sumaltos kavos pupelės puikiai tinka ruošti turkišką, arabišką ar graikišką kavą, o vidutiniškai susmulkintas pupeles patariama naudoti ruošiant kavą puodelyje, kavos virduliuose ar aparatuose.

Kavamalių tipai ir ypatumai


Elektrinės kavamalės susideda iš dviejų dalių - variklio ir talpos pupelėms. Sudėtingesnės turi funkcijas, kurios leidžia pasirinkti net iki 40 kavos malimo rupumo lygių. Dažniausiai tokio įrenginio veikimas yra visiškai automatizuotas, pakanka nuspausti tik vieną mygtuką ir pupelės bus sumaltos. Malūnėlio tipo yra šiek tiek pigesnės, tačiau jų peiliukai sukasi pernelyg greitai ir kavos pupelės yra labiau sudaužomos į skirtingo dydžio daleles, malimo metu jos įkaista, o tai daro įtaką kavos skoniui. Naujesnių modelių elektrinėse kavamalėse dažniausiai būna įmontuota aušinimo sistema, todėl pupelėms neleidžiama sušilti.

Dažniausiai pasižyminčios išskirtiniu dizainu būna paprastos kavamalės. Jos yra ilgaamžės ir ekonomiškos. Be abejo, jas naudojant sutaupysite elektros energijos. Jei mėgstate kavą ruošti nedideliais kiekiais, tai šis pasirinkimas yra tikrai geras. Kavos pupelės nesušyla, neišgaruoja aromato eterinės medžiagos.

Įmontuojamosios - jos  būna įmontuotos į pusiau automatinio kavos aparato įrenginį. Pakanka įberti kavos pupeles į tam skirtą talpą ir užprogramuoti, kiek puodelių kavos bus ruošiama.

Kaip išsirinkti kavamalę?

Renkantis, reikia atsižvelgti į jos galingumą, kuris būna nuo 150 W iki 300 W. Mažesnio galingumo gali dažniau užsikirsti, strigti. Itin aktuali yra ir kavos dėklo talpa - gali būti nuo 30 iki 90 g. Jei kavos pupeles dažniausiai malate vienam puodeliui - tai pakanka rinktis su mažesnės talpos kavos dėklu, o didesnis dėklas aktualu tada, jei kavos pupeles planuojate malti kelioms dienoms į priekį. Besirūpinantiems savo virtuvės stiliumi, vertėtų atsižvelgti ir į dizainą. Atkreipkite dėmesį iš ko pagamintas korpusas  - gamintojai siūlo įvairių dizainų, todėl pritaikyti savo virtuvėje neturėtų būti sudėtinga.
Renkantis, svarbu ar įrenginys turi malūnėlį, ar girnas. Girninė turi daugiau privalumų. Patogumui labai svarbu prietaiso įjungimo/išjungimo funkcija. Jei ant korpuso yra įjungimo mygtukas, prietaisas pradės veikti jį nuspaudus. Jei mygtuko nėra, prietaisas pradės veikti tik uždėjus dangtelį, kurį reikės prilaikyti viso malimo metu. Perkant reikia atkreipti dėmesį į smulkias detales, nes joims sulūžus, dangtelis neužsifiksuos ir pastaroji neveiks. Šiuo atveju geriau girninė, kai tereikia nustatyti laikmatį ir pasirinkti kavos malimo rupumą. Pastarosios yra šiek tiek brangesnės, tačiau jose pupelės sumalamos tolygiai. Kokybiška  kavamalė  sencor - geriausiai vertinamų  kavamalių kategorijoje.

Kaip prižiūrėti kavamalę?

Jei kavamalę naudosite tik kavos pupelių malimui, nebūtina kiekvieną kartą valyti sausai. Tačiau jei planuojate nenaudoti kiek ilgesnį laiką - būtina išvalyti sausai nuo kavos likučių. Naudojant kitų produktų malimui - džiovintų prieskonių, sėklų, grūdų - būtina kruopščiai išvalyti drėgna šluoste ir išsausinti, taip pat palikti atidengtą, kad neliktų kvapo.

Rasta 6 prekės(-ių).

Rodoma 1-6 iš 6 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai

19,75 EUR 25,00 EUR

Sencor kavamalė 150W, juoda

Nemokamas pristatymas

Garantija 24 mėn., greitas pristatymas.

Galia 150W. 

Konteinerio talpa 50 g. 

Aštrūs nerūdijančio plieno peiliukai.

Neslystančios kojelės.

Maitinimo laidas ilgis 50 cm.

Theme Options

Theme color
Background Image body: