Filtruoti pagal

STALO ĮRANKIAI

Stalo  įrankius naudojame ne tik kasdienybėje, bet ir ypatingų švenčių metu , todėl  ruošiantis  šventei  ar  laukiant svečių, nepamirškite pagalvoti ne tik apie patiekalus, bet  ir apie stalo serviravimą . Įrankių skaičius bei paskirtis priklauso nuo to, kiek patiekalų planuojate patiekti . Pagrindiniai stalo įrankiai yra šakutė, peilis, šaukštas, šaukštelis, desertinė šakutė. Šalia šių įrankių jums gali prireikti ir įrankių priedų, tokių, kaip  mentelė tortui , salotų šaukštas.  

Kaip išsirinkti stalo  įrankius ?

Tai priklausys nuo to, kokio gausumo yra jūsų šeima, kiek žmonių sėda prie bendro  stalo , kokia bus įrankių paskirtis, ar dažnai šventes švenčiate namuose . Gražiau  ir estetiškiau ant stalo atrodys įrankiai, kai bus išlaikytas vientisas stilius – tarpusavyje derės tiek įrankiai , tiek indai bei kitos stalo dekoracijos . Įrankiai karštam patiekalui,, šaltiems užkandžiams,  desertui , bei papildomi įrankiai turi derėti  . Sidabriniai, aukso, juodi  ar graviruoti bei dekoruoti ornamentais – asortimentas labai  įvairus. Ir tikrai nepakaks šakutės,  peilio ir šaukšto . Planuojate šventinę vakarienę- tada prireiks ir šakučių desertams ir lopetėlių tortui, netgi šaukštų ledams ar žnyplių jūros gėrybėms.  Norint išlaikyti estetiką, stilingumą bei vientisumą, rinkitės stalo įrankių rinkinius, kurių sudėtis būna labai įvairi . Kasdieniam naudojimui pakanka  mažesnio dydžio rinkinio, kuris gali būti iš 12 ar 16 dalių  ir jį paprastai sudaro šakutės, peiliai ir šaukštai . Bet kodėl neįsigijus ir didelio rinkinio , kuris pravers bet kokiu atveju ir jame , be pagrindinių įrankių, bus  ir papildomi įrankiai desertui  . Paprastai stalo įrankių  rinkiniai komplektuojami lyginiu skaičiumi:  4-iems, 6-iems, 8-iems , 10-čiai, 12-kai ar daugiau asmenų.  Jei mėgstate  blizgesį, rinkitės aukso spalvos stalo įrankius, kurie suteiks stalui  elegancijos ir prabangos. O jei vertinate unikalumą ar minimalizmą , gal būt tiks  juoda spalva. . Renkantis atkreipkite  dėmesį  ne tik į dizainą, bet ir iš ko pagaminti įrankiai. Nerūdijantis plienas – vienas iš kokybiškiausių ir dažniausiai pasirenkamų variantų.

Šakutė, peilis, šaukštas ir šaukštelis 

Šakutė skirta pasmeigti ir prilaikyti neskystą patiekalą  . Su 4-iais dantukais , skirta pagrindiniam patiekalui . Šakutės žuviai – panašios į šakutes  mėsai, bet yra šiek tiek platesnės ir trumpesnės, tarp vidurinių dantukų turi gilesnį įskilimą. Dar platesniu galu šakutė skirta salotoms, užkandžių šakutė turi du smaigalius, o didesnė  šakutė su 2 ilgais smaigaliais, skirta prilaikyti pjaustant kepsnį . Desertinė šakutė su 3 smaigaliais , gali būti vienas smaigalys plokščias, o viena briauna aštresnė, kad galėtumėte  lengvai atgnybti desertą. Šakutės išdėliojamos iš kairės nuo lėkštės. Jų kiekis priklauso  nuo pusryčių, pietų ar vakarienės meniu . Iš dešinės nuo lėkštės išdėliojami peiliai. Kraštinis peilis skirtas užkandžiams, antras trumpas ir platus – žuvies patiekalams, o arčiausiai lėkštės esantis peilis skirtas antriesiems patiekalams . Žuvies peilis nuo kitų stalo peilių skiriasi tuo, kad jis yra trumpesnis, platesnis ir smailas. Sviesto peilis išsiskiria specialiais užapvalintais  platesniais ašmenimis. Ne kiek mažiau svarbus stalo įrankis yra šaukštas . Šaukšto patogumas priklauso nuo kotelio ilgio ir šaukšto formos. Valgomasis šaukštas skirtas skystesniems patiekalams valgyti, tokiems, kaip sriuba, košė ir visi kiti, kurių neįmanoma valgyti šakute.  Desertinis šaukštas- tarpinis variantas tarp valgomojo šaukšto ir arbatos  šaukštelio. Šaukšteliai kavai ir arbatai naudoti ir maišyti cukrų puodelyje, bei valgyti desertui . Todėl jie dar vadinami desertiniai šaukšteliai . Šaukšteliai būna  keleto dydžio, tai priklauso nuo  kavos , kurią geriate,  rūšies . Maži , trumpu koteliu šaukšteliai skirti espresso kavai, o ilgesniu koteliu skirti moka ,  latte kavai, ar kavai su pienu . 

Vaikiški stalo įrankiai 

Išskirtinė įrankių kategorija – vaikiški stalo įrankiai. Jie išsiskiria ryškiomis spalvomis,  dekoruoti mėgstamų animacinių filmų personažais,  gyvūnais, spalvingais piešinėliais ant kotelio.  Šie įrankiai būna mažesni, ne tokie  aštrūs, kaip suaugusiems skirti įrankiai. Naudojant  tokius įrankius  , net ir nelabai mėgstami patiekalai įgauna kitą skonį. Vaikiški stalo įrankiai padės išmokyti vaiką taisyklingai  naudotis stalo įrankiais. 

Iš ko gaminami stalo įrankiai ?

  Pagrindinė medžiaga  naudojama stalo įrankių gamybai  yra nerūdijantis plienas.  Rinkoje įrankių pasiūla  yra kur kas platesnė  -  mediniai, plastikiniai, aliuminio, porcelianiniai  ir kt. stalo įrankiai, bet dažniausias pasirinkimas ir populiariausi vis dėlto yra  nerūdijančio plieno stalo įrankiai.  Ne kiekvienam pirkėjui užtenka   žinoti,  kad tai  nerūdijantis plienas,  dažnai gilinamasi  giliau , koks tai plienas , kokia jo sudėtis , poliruotas ar  nepoliruotas  ir t. t . Ant  nerūdijančio plieno dažnai pastebime ir parašytus  vienokius ar kitokius skaičius kaip pvz.: 316 ( 18/10) . Ką jie reiškia ?  Tai reiškia , kad lydinyje  yra 18% chromo  ir 10 % nikelio.  Kuo daugiau  nikelio tuo jis atsparesnis korozijai.  Chromas su deguonimi  sudaro apsauginę plėvelę kuri apsaugo plieną nuo irimo. Šis plienas  vertinamas kaip ekologiškai švari medžiaga. Nerūdijantis plienas pasižymi  ne tik  antikorozinėmis savybėmis, bet puikia estetine išvaizda , lengvai valomas, ilgaamžis,  atsparus  temperatūros poveikiui, ugniai , kas garantuoja  saugumą. 

 Kaip prižiūrėti stalo įrankius ?

  Kad dėl dažno naudojimo  ar aplinkos poveikio stalo įrankiai neprarastų savo blizgesio, neatsirastų nereikalingų dėmių , juos reikia   tinkamai prižiūrėti . Pirmiausia tai po kiekvieno naudojimo ar juos plausime rankomis,  ar indų plovimo mašinoje , reikia  kruopščiai ir sausai nuvalyti  ir net nublizginti. Juk  smagu paimti  švarius , blizgius įrankius ne tik kavinėje ar restorane, bet ir namuose.  Išlaikyti ir neprasti blizgumo padės  vandens ir acto tirpalas . Rekomenduojama 1 litrui šilto vandens įpilti 9-10 valgomuosius šaukštus acto, sumerkti įrankius ir palaikyti 10-15 min, po to nušluostyti sausa minkšta šluoste.  Jei pastebėjote,  kad  ant Jūsų stalo įrankių atsirado  rūdžių žymelių , pamėginkite įrankius  nuvalyti citrinos rūgštimi.  Visada atkreipkite dėmesį  prieš renkantis stalo įrankius ar jie bus galimi plauti indų plovimo mašinoje. Jie  nėra reiklūs , praktiškai visus nerūdijančio plieno stalo įrankius  galima plauti indaplovėje. Tik tie, kurie padegti kokia nors danga, rekomenduojama geriau plauti rankomis. Niekada nedėkite šlapių  ar drėgnų stalo įrankių į stalčių , kur paprastai juos laikote, visada juos nusausinkite.

Bohemia.lt  parduotuvėje rasite  TONER  stalo  įrankių.  Čekijoje pagaminti aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno stalo įrankių rinkiniai , kurių tradicijos siekia 1883m. Nupoliruoti iki blizgesio ir tinkantys plauti indų plovimo mašinoje.  Tai ne tik kasdieniniam naudojimui ar šventiniam stalo dekoravimui skirti stalo įrankiai,  tai  gali būti ir puiki dovana įkurtuvių ar  kitoms progoms.  

Rasta 53 prekės(-ių).

Rodoma 1-20 iš 53 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai

84,90 EUR

Rinkinys stalo įrankių 48d,Nambo

Nemokamas pristatymas

Esame BANQUET atstovai Lietuvoje. Greitas prekių pristatymas; 

Rinkinyje : 48 vnt;

Peilis - 8vnt. Šakutė - 8vnt.Šaukštas - 8vnt. Šaukštelis - 8vnt.desertinė šakutė -8 vnt, šaukštelis latte -8vnt 

Medžiaga : nerūdijantis plienas;

Galima plauti indų plovimo mašinoje;

21,90 EUR

Stalo įrankių rinkinys 24d. "Granite", rudas

Nemokamas pristatymas

Esame BANQUET atstovai Lietuvoje. Greitas prekių pristatymas; 

Rinkinyje : 24 vnt;

Peilis - 6 vnt. Šakutė - 6 vnt.Šaukštas - 6vnt. Šaukštelis - 6 vnt.

Medžiaga : nerūdijantis plienas;

Įrankio kotas  tamsiai rudos spalvos , granito imitacijos 

Galima plauti indų plovimo mašinoje.

23,90 EUR

Šaukšteliai 6vnt , "Julie"

Nemokamas pristatymas

Pagaminta Čekijoje.

Esame gamintojo Toner atstovas. Greitas pristatymas.

Medžiaga: aukščiausios kokybės  chromo-nikelio nerūdijantis plienas 18/10. Poliruoti.

Šaukštelių ilgis 14cm, metalo storis 1,5mm.

Rinkinį sudaro 6 šaukšteliai .

14,98 EUR

Stalo įrankių rinkinys 24d. "Apetit Des"

Nemokamas pristatymas

Esame BANQUET atstovai Lietuvoje. Greitas prekių pristatymas; 

Rinkinyje : 24 vnt;

Peilis - 6 vnt. ilgis 20,9 cm., storis 3 mm.;

Šakutė - 6 vnt. ilgis 19 cm., storis 1,8 mm.;

Šaukštas - 6vnt. ilgis 19 cm.,storis 1,8 mm.;

Šaukštelis - 6 vnt. ilgis 13,5 cm. , storis 1,5 mm; 

Medžiaga : nerūdijantis plienas;

 Galima plauti indų plovimo mašinoje;

Theme Options

Theme color
Background Image body: