LĖKŠTĖS

Virtuvė be lėkščių - ne virtuvė. Tikriausiai tai pirmiausias daiktas, kurį nusiperkame į naują virtuvę. Kiekviena jų pasižymi ne tik skirtingomis spalvomis, formomis, medžiaga, bet ir paskirtimi.

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lėkštes?

   

Prieš perkant būtinai turite žinoti, kam jas naudosite, kokia bus jų paskirtis. Nuo to priklauso  ir dydis, forma, gylis, galbūt net ir medžiaga, iš ko ji pagaminta.

Porceliano - pasižymi kokybe, elegantiškumu, patvarumu temperatūros skirtumams, braižymams. Nepraranda vartojimo savybių net ir naudojant ilgesnį laiką. Jei anksčiau jos buvo naudojamos tik ypatingoms progoms, tai šiuo metu vis daugiau jas renkasi naudojimui kasdienai.

Stiklo, grūdinto stiklo -  pasižymi ekologiškumu, sveikatingumu, higieniškumu, nes stiklas - pati sveikiausia medžiaga.

Keramikinės - vienos populiariausių ir labiausiai naudojamų buityje. Jos yra sunkesnės, labai praktiškos. Dažnai būna labai spalvingos ir įvairiai dekoruotos.

Molinės - paprastai būna rankų darbo ir daugiau skirtos serviravimui.

Medinės, bambuko - natūralumas, labiau tiks naudojimui gamtoje. 

Kokia lėkščių paskirtis ?

Serviravimo - jos skirtos maisto pateikimui ant stalo. Paprastai jos būna kiek didesnės, negilios, įvairesnių formų ar net kelių aukštų. Jų namuose nereikia turėti didelio kiekio. Kas mėgsta vienodumą ir paprastumą, gali turėti vienodo tipo serviravimui skirtas lėkštes, o kas mėgsta varijuoti - įsigykite prabangesnes, įvairesnių formų. 

Pietų - skirtos pagrindiniam patiekalui. Populiariausias diametras yra 23-26 cm. Rinkitės, atsižvelgiant į savo poreikius.

Skirtos šaltiems  patiekalams, užkandžiams yra  mažesnio diametro: 19-21 cm  

Desertinės - pačios mažiausios iš visų išvardintų. Populiariausias dydis 16-18 cm. 

Sriubos - būna kiek gilesnės, galima rinktis aukštesniais kraštais ar platesnes. Vidutinis jų diametras - apie 23 cm.

Dubenėlių paskirtis labai plati. Iš jų galite valgyti sriubą, košes, salotas, naudoti gaminant maistą ar   serviruoti skirtingus produktus, tokius kaip riešutai, saldainiai, sausainiai.  

 

Kaip išsirinkti tinkamą lėkštę  ?

Atkreipkite dėmesį į jų dydį ir nuspręskite, kokio dydžio jums reikia: mažesnių ar didesnių, gilesnių ar platesnių, tai labai svarbus aspektas renkantis. Vieno dydžio ir vienos rūšies lėkščių Jums tikrai nepakaks kasdieniam naudojimui. Įvertinkite ir laikymą, kur jas laikysite ar jos tilps į spinteles. Koks jūsų kasdieninis stalas? Kiek lėkščių galite ant jo sutalpinti, kad visiems būtų patogu. Forma -  tai jūsų pačių pasirinkimas. Galima rinktis iš apvalių, ovalių, kvadratinių, stačiakampių ar dar įdomesnių formų. Spalva - standartinė balta ar juoda, spalvota ar primarginta - kiekvieno pasirinkimas. Jei lėkštės bus skirtos kasdieniniam naudojimui, įvertinkite, ar jas galima plauti  indaplovėje? Šildyti mikrobangų krosnelėje? Kasdienai rinkitės praktiškas, kurias lengva ir patogu prižiūrėti. 

Jei šeimoje yra 4 asmenys, minimaliai rekomenduojama įsigyti 6-8 vnt vieno dydžio lėkštes. Jei mėgstate pasikviesti draugus ir dažnai rengiate vakarėlius,  pravartu turėti daugiau nei 12 vnt.  Didžiausioms metų šventėms, kai prie stalo susirenka didesnės grupės žmonių, verta pagalvoti ir apie 12-18 vnt. Pirkite tiek indų, kad  galėtumėte be vargo surengti didesnę šventę namuose, visada derinkite pagal savo poreikius. Ar reikia pirkti lėkščių rinkinį? Visada rekomenduoja atsižvelgti į savo poreikius. Rinkinį dažniausiai sudaro 3-jų dydžių lėkštės:pietų, šaltiems patiekalams ir sriubai. Jei jums nereikia sriubai, mieliau valgote iš dubenėlio, tokiu atveju rinkitės pavienes, jas visas derindami tarpusavyje. O ir pavienių privalumas tas, kad sudaužius visada galima įsigyti ir 1 vnt.

 

Priežiūra ir laikymas

Norint, kad jūsų lėkštės Jus džiugintų kuo ilgiau, jas reikia tinkamai prižiūrėti. Įprastas laikymas spintelėje viena ant kitos be abejo taupo vietą kiekvienoje virtuvėje, bet tuo pačiu kyla ir subraižymo tikimybė. Rekomenduojama laikyti dėkluose, o jei nusprendėte vis dėlto laikyti viena ant kitos, atskirkite jas popieriniu rankšluosčiu.

Ne visas jų galima plauti ir indų plovimo mašinoje. Nerekomenduoja plauti medžio, bambuko, trapaus stiklo ar porceliano, auksu ar platina dekoruotų indų. Visada susipažinkite su informacija ant gaminio, ką rekomenduoja gamintojas, kad nereikėtų nusvilti pamačius sugadintą daiktą. 

 

Bohemia.lt  parduotuvėje  rasite Čekijos gamintojo G. Benedikt kokybiško ir itin patvaraus, visus higienos standartus atitinkančio porceliano. Specialiai sukurta tam, kad patiekalų valgymas būtų malonesnis. 

Klasika - ji nesensta, visada madinga ir pavaldi laikui. Dekoruota auksu ar puošta prabangiu Madona piešiniu - visada leis pasijauti tarsi prabangiame restorane. 

Rasta 255 prekės(-ių).

Rodoma 1-20 iš 255 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai

15,00 EUR 20,00 EUR

Benedikt porceliano dubuo 19cm,"Madona",Y3587/396

Nemokamas pristatymas

EEsame gamintojo  BENEDIKT, Čekija atstovas Lietuvoje. Greitas pristatymas. 

Pagaminta iš porceliano;

Spalva balta, dekoruota MADONA piešiniu, kraštelis su aukso  juostele;glazūruotas;

Diametras 19cm;

Rekomenduojama plauti rankomis. 

Kolekcija :"VERONA",Y3587

Theme Options

Theme color
Background Image body: